Dumlupınar Üniversitesi İç Mekân Tasarımı Röportaj

Dumlupınar Üniversitesi /Simav Meslek Yüksekokulu / İç Mekân Tasarımı

Dumlupinar Üniversitesi Simav Meslek Yüksekokulu iç mekan tasarımı okuyan bir arkadaşımız ile yaptığımız samimi bir röportaj.

1) Tercih yaparken neleri göz önünde bulundurdun?

Tercih yaparken öncelikle acele etmemeye önem gösterin fakültenin konumu ve merkeze yakınlığı göz önünde bulundurarak tercih yapmanız gerek ve etrafımızdaki kişileri dinlemeyip kendi kararlarınızı verirseniz daha iyi olur tabi ben çevremi dinleyip acele karar verdiğim için geldiğim yeri beğenemedim.

 

2) Neden bulunduğun şehir/üniversite / bölümü seçtin?

Açıkçası biraz istemeyerek geldim ama sonradan arkadaş çevresi olunca gerisi vız gelir bölümüm lisedeki bölümle aynı olduğu için isteyerek seçtim. Ama Kütahya ise okumak için güzel bir memleket…


3) Bölümden beklentilerin nelerdi? Beklentilerini karşıladı mı?

Beklentim DGS ye girip iç mimarlık veya mimarlık kazanmak.


4) Üniversitenin akademik ve sosyal olanakları nelerdir?

Okulda tanışma partisi adı altında eğlence düzenlendi gittik arkadaşlarla okulun kafesindeydi benim parti anlayışım hareketli müzik ama parti diye gittiğim yerde düğünü havası vardı. Merkez güzel okulun çevresine göre küçük bir yer olduğundan yapılacak bir şey yok bir kaç kafe ve park var arkadaş çevresi olmazsa burada yaşanması zor olabilir.

5) Bölümden mezun olanları neler bekliyor?

İç mekân tasarımı bölümünden mezun olunca hocalarımdan duyduğum kadarı ile mobilya yapım tekniklerini bildiğinden kolay tasarım yapacak ve iç mimar büroları da teknisyen olarak çalışabilinir. DGS girip devam edenler için hem yapım tekniklerini bildiğinden ve üzerine iç mimarlık okuyunca bilgi birikimi çok fazla olduğundan daha kolay ve rahatlıkla iş imkânları olabiliyor.

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir