Üniversite Öğrencileri için En Çok Kullanılan Kredi Kartları

Üniversite hayatına başlayan öğrencilerin nakit sıkıntısı çekmesinden dolayı direk kredi kartlarına yönelmesi bir yandan nakit sıkıntısını giderme konusunda iyi ama diğer yandan bilinçsiz kullanım ise öğrencilere büyük zarar verebilir. Bizde sizin için bankaların öğrencilere sunduğu düşük faizli ve kart ücreti olan, sadece öğrenciler için kampanya yapan kredi kartlarını araştırdık umarım sizler için faydalı olur.

Türkiye İş Bankası’ndan İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

Üniversite öğrencilerin en çok tercih ettiği kart olan iş’te üniversiteli limiti 400 TL ile başlayıp düzenli ödemeler sonucu kart limiti yükseltilebiliyor. Gecikme faiz oranı ise %2.62 seviyesindedir. Ayrıca müze kart özelliği ile müzeleri ücretsiz gezebilir ve yapılan alışverişleri taksitlendirip MaxiPuan kazanabiliyorsunuz. Yıllık kart ücreti ise 20 TL dir.

TEB – ÜniversiTEB

Bonus Card özellikli ÜniversiTEB kredi kartı öğrenciler tarafından en çok tercih edilen bir diğer kredi kartı. Geçikme faizi %2.60 seviyelerindedir. Kart limiti 400 TL’dir. Düzenli ödemeler sonucu kart limiti yükseltilebiliyor.Yıllık kart ücreti 6.9 TL dir.

AKBANK – Axess Exi26

Axess özellikli öğrenci kredi kartı bir diğer alternatif olarak düşünülebilir. İlk sene kart ücreti yok.ilk yılın ardından ise 20 TL kart kullanım ücreti almaktadır. Borç gecikme faiz oranı %2.80’dir. Yapılan alışverişlerinizde ise Chip para kazanma özelliğine sahiptir.

HSBC – Advantage Campus

Advantage Campus avantaj özellikleri taşıyan 500 ile 750 arasında limiti olan bir kredi kartı. Bu kartta öğrenciler tarafında çokça tercih ediliyor. Alışverişlerinizde Advantage NakitPuan kazanabiliyorsunuz. Kart ücreti ise 38 TL dir.

Yapı Kredi – Kredi Play

World kart özelliği taşıyan kredi kartı. Kartın borç gecikme faizi %2.52’dir. Alışverişlerinizde World puan kazanabiliyorsunuz. Kart ücreti ise 38 TL dir.

 

Ayrıca aşağıdaki kartları da araştırabilirsiniz.

Finansbank – Cardfinans GO
DenizBank – D Şarj
VakıfBank – Like Card Üniversite Kredi Kartı
Ziraat Bankası – Genç Kart

Sevebilirsin...

3 Yanıt

  1. Aslan diyor ki:

    Ben Ziraat Bankası – Genç Karti tavsiye ediyorum.

  2. anonim1 diyor ki:

    Bende iste universiteli kullaniyorum o da kullanisli bir kart.

  3. ayhan13 diyor ki:

    VakıfBank – Like Card Üniversite Kredi Kartını tavsiye ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir